تورهای تاجیکستان  : ویژه نوروز 98

 • نمای شب شهر دوشنبه
 • تاجیکستان سرزمین دریاچه ها
 • بزرگداشت جشن نوروز در تاجیکستان
 • مراسم نوروز باستانی در تاجیکستان
 • قلعه گلستان در ختلان
 • نوروزگاه در کنار ماکت تخت جمشید
 • مراسم نوروز در نوروزگاه
 • آرامگاه پدر شعر پارسی و استاد شاعران، رودکی
 • اتاق های هتل شرایتون دوشنبه
 • تندیس امیر اسماعیل سامانی فرمانروای تاجیک ایران در دوره سامانیان
 • طبیعت زیبای کوهستانی تاجیکستان
 • رستوران هتل شرایتون دوشنبه
 • هتل 5 ستاره شرایتون دوشنبه
 • تاجیکستان، سرزمین کوهستان ها و دریاچه ها
 • دیوار یادبود مشاهیر پارسی گوی در تاجیکستان
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Javascript Slideshow Code by WOWSlider.com v4.8

   تاجیکستان کشوری کوهستانی و زیبا با مردمانی از تبار ایرانی در آسیای میانه است که نگاهبان زبان و فرهنگ غنی ایران کهن می باشند. مردمان خونگرم و ایران دوست تاجیکستان محبتی وصف ناپذیر نسبت به سرزمین  آبا و اجدادیشن یعنی ایران بزرگ دارند و مهرورزیشان نسبت به مردم ایران که از آن دور افتاده اند مثال زدنی است. زبان رسمی این کشور فارسی تاجیکی است و  یکی از شیرین ترین گویش های زبان فارسی در جهان امروز می باشد. تاجیکستان همواره بخشی از خراسان بزرگ و پرچمدار زبان فارسی دری بود که جای خود را به زبان پهلوی داد و زبان فارسی تاجیکی نزدیکترین گویش به فارسی کلاسیک می باشد و بر خلاف فارسی معیار ایران، در ده قرن گذشته دچار کمترین دگرگونی شده است. تاجیکستان دانشمندان بزرگی همچون ابن سینا و فارابی را در دامان خویش پرورش داد و پشتیبانی امیران خراسان یا همان پادشاهان سامانی زمینه ساز پایداری و رشد و نمو زبان و ادبیات غنی فارسی در قرون بعدی گردید.

   سرزمین تاجیکستان امروزی و بخش شرقی ازبکستان امروزی را در دوران باستان سُغد می نامیدند. این سرزمین یکی از ساتراپی های هخامنشی بود و در دوران اشکانیان و ساسانیان نیز بخشی از ایران بزرگ باقی ماند. در کتیبه های هخامنشی نام این سرزمین بشکل  ضبط گردیده است و تلفظ فارسی باستان آن سوگودَه می باشد.

   شرکت خدمات مسافرتی دوران طلایی پارسیان مفتخر است که با بهترین هتل ها و شرکت های گردشگری در تاجیکستان قرارداد داشته و آماده پذیرایی از میهمانان گرامی در تاجیکستان می باشد. در همین راستا، تورهای دوشنبه (8 روز و 7 شب)، و تورهای دوشنبه - پنجکند - ایستَرَوشن - خجند (8 روز و 7 شب) را به دوستداران تاجیکستان تقدیم می دارد.

تور لوکس 8 روزه دوشنبه

   تور 8 روز و 7 شب دوشنبه شامل 8 روز اقامت در هتل مجلل و بسیار مدرن شرایتون در دوشنبه، ویزای توریستی، صبحانه روزانه، ترانسفرهای رفت و برگشت فرودگاهی و گشت شهری در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان (شامل بازدید از پارک رودکی، موزه گورمینج و بازار شاه منصور) می باشد. لازم به ذکر است که هتل Sheraton Dushanbe مجلل ترین و مدرن ترین هتل کشور تاجیکستان است. هزینه پرواز تاجیک ایر .

  هزینه تور 8 روزه: در هتل 4 ستاره Lotus برای هر نفر در اتاق دبل: 1,150 دلار  و در هتل 5 ستاره شرایتون برای هر نفر در اتاق دبل: 1,250 دلار.

   این تور شامل موارد ذیل می باشد: ویزای توریستی، 8 روز اقامت، صبحانه، راهنما و 4 روز گشت کامل (در دوشنبه، حصار، ورزاب گورگ، کولاب) در نرخ های ذیل  گنجانده شده است. در صورت نیاز به اجرای تور  از شهر مشهد،امکان رزرو پرواز آسمان از مشهد با شرکت دوران طلایی پارسیان مقدور باشد.

هتل 4 ستاره: بزرگسال اتاق دبل: 1،150 هزینۀ پرواز | بزرگسال اتاق سینگل:  1،360دلار+ هزینۀ پرواز | کودک: 730 دلار+ هزینۀ پرواز

هتل 5 ستاره: بزرگسال اتاق دبل: 1،250 دلار+ هزینۀ پرواز| بزرگسال اتاق سینگل:  1،510دلار+ هزینۀ پرواز | کودک: 790 دلار+ هزینۀ پرواز

 

تور ترکیبی 8 روزه دور تاجیکستان: دوشنبه - حصار - پنجکنت - ایستروشن - خجند

   این تور دور تاجیکستان با پرواز تاجیک ایر برنامه ریزی شده است. در صورت نیاز، اجرای تور با پرواز آسمان و از شهر مشهد امکان پذیر می باشد. برنامه تورهای دوشنبه - پنجکند - ایستَرَوشن - خجند (8 روز و 7 شب) به این قرار می باشد:

   روز اول: ورود به هتل زیبای Sheraton یا Serena و صرف شام در «رستوران راحت». این رستوران یک سفره خانه سنتی و در عین حال زیبا با طراحی زیبا و رنگارنگ تاجیکی و نقش و نگارهای چوبین است. گشت شهری در دوشنبه شامل: بازدید از پارک رودکی، موزه گورمینج، بازار شاه منصور و پارک پیروزی در حاشیه شهر دوشنبه و سپس بازگشت به هتل سِرِنا در دوشنبه.

   روز دوم:  بازدید از قلعه حصار در 27 کیلومتری دوشنبه که یادگار قرن 18 و 19 میلادی است. ترانسفر به هتل Serena یا  Sheraton در دوشنبه.

   روز سوم: سپس از آجینا تپه در 15 کیلومتری کورگان بازدید می نمایید.در ادامه روز از موزه ملی تاجیکستان بازدید می نمایید. ترانسفر به هتل Serena یا  Sheraton در دوشنبه.

   روز چهارم: بسوی پنجکنت رهسپار می شویم و دریاچه اسکندرکول را می بینیم. به گلوگاه ورزاب رفته از مناظر دیدنی تاجیکستان لذت می برید. شب را در هتل زیبای سغد اقامت خواهید داشت.

   روز پنجم: از پنجکنت بسوی مرگوزاری در دره رود شینگ می رویم و دریاچه های کوچک و بزرگ منطقه شامل نزهیگان، کوشر،  نافین، هوردک، مرگوزار، هزار چشمه را از نزدیک مشاهده خواهید نمود. در پایان گشت به هتل فیروز در خجند خواهید رفت و شب را در آنجا اقامت خواهید داشت.

  روز ششم: پس از صرف صبحانه میدان پوشکین، میدان کمال خجندی، قلعه مالک، و موزه سغد و آرامگاه مصلح الدین را خواهید دید. به بازار و کاخ ارباب رفته و در پایان گشت به هتل فیروز باز می گردید.

   روز هفتم: پایتخت فرهنگی شمال تاجیکستان که همان خجند است را ترک گفته و از آنجا بسوی کوروشکده که نام باستانی اش در منابع یونانی سایروپولیس ذکر شده، رهسپار می شوید. این شهر امروزه بنام استروشن شناخته می شود و از کهنترین شهرهای تاجیکستان است. این پیشینه ای بیش از 2500 سال دارد و در طی تور از اماکن تاریخی ای همچون کوه مغ، بقایای باستانی دوران حکومت سغدیان، آرامگاه مزار شریف و دیگر جاذبه های تاریخی شهر دیدن می کنید. ترانسفر به هتل Serena یا  Sheraton در دوشنبه.

   روز هشتم: ترانسفر به فرودگاه دوشنبه و سوار شدن به پرواز تاجیک ایر برای پرواز بسوی تهران.

هتل 4 ستاره: بزرگسال اتاق دبل: 1،580 دلار+ هزینۀ پرواز| بزرگسال اتاق سینگل: 1،680 دلار+ هزینۀ پرواز | کودک:880 دلار+ هزینۀ پرواز

هتل 5 ستاره: بزرگسال اتاق دبل: 1،625 دلار+ هزینۀ پرواز | بزرگسال اتاق سینگل: 1،760 دلار+ هزینۀ پرواز | کودک:880 دلار+ هزینۀ پرواز

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تاجیکستان

   دو عکس در اندازه گذرنامه

   گذرنامه معتبر (گذرنامه باید به مدت 6 ماه از تاریخ خروج معتبر بوده و دست کم دارای دو صفحه خالی برای ویزا باشد)

   رونوشت صفحه اول گذرنامه